Nauka polskich tańców
Podczas pikniku kończącego Letnią Szkołę Rycerską, odbyły się warsztaty mazurków, oberków oraz innych polskich tańców.

Jerzy Kozak – przewodniczący Rady

Absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) na wydziale handlu zagranicznego.
Z zawodu - rzeczoznawca kamieni szlachetnych; założyciel oraz właściciel domu aukcyjnego oraz sklepu jubilerskiego "Kozak Diamonds", który prowadzi nieprzerwanie od 30 lat.
Społecznie - pomysłodawca "Złotych Serduszek" corocznie licytowanych podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz twórca złotych koron na Kościerzyńską Pietę, które spotkały się z aprobatą księdza kardynała Stanisława Dziwisza podczas ich poświęcenia w Watykanie przez papieża Jana Pawła II.
Prywatnie – szczęśliwy dziadek.

Bogna Obidzińska – członek Rady

Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie Filozofii, UW 2007. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Członek redakcji półrocznika “Sztuka i Filozofia” wydawanego przy IF UW.
Absolwentka UWC of the Adriatic w Duino, jest współzałożycielką i koordynatorem polskiego stowarzyszenia absolwentów United World Colleges. w latach 90-tych członek zarządu grupy Pax Christi w Warszawie.
Prywatnie - miłośniczka muzyki barokowej, filmów kostiumowych BBC i wszelkiej literatury, a szczególnie klasycyzującej.

Byli członkowie Rady:

ś.p. Jan Krzysztof Zawisza – członek Rady

Dyplomata i przedsiębiorca, właściciel firmy "Polonus" - jedynego producenta specjalistycznych ostrzy przemysłowych w Polsce, która szczyci się 80-letnią tradycją. Głowa rodziny Zawisza – patriotycznej rodziny polskiej, której członkowie przez wiele pokoleń służyli Polsce poprzez udział w Powstaniu Styczniowym, Warszawskim oraz aktywną działalność w podziemiu antykomunistycznym.
W okresie PRL-u działał w podziemiu antykomunistycznym.
Prywatnie – szczęśliwy dziadek.

Wszyscy członkowie Rady Fundacji sprawują swoje funkcje społecznie.