Męska elegancja
Roman Zackiewicz, znany jako popularny bloger Szarmant, ćwiczy kadetów w męskiej elegancji.

Kadeci

Szkoła kształciła synów z rodów szlacheckich, zazwyczaj średnio zamożnej szlachty, w wieku od 16 do 21 lat, przyjmowanych na trzyletni okres nauki. Począwszy od 1768 roku, organizowano także kursy niższe trwające pięć lat dla młodzieży mającej od 8 do 12 lat. Absolwentów tych klas kwalifikowano z kolei na dalsze – dwuletnie kursy o kierunku wojskowym lub prawnym.

Znani wychowankowie

• Stanisław Fiszer,
  • Maurycy Hauke,
  • Józef Hoene-Wroński,
  • Jakub Jasiński,
  • Karol Kniaziewicz,
  • Tadeusz Kościuszko,
  • Fryderyk Moszyński,
  • Julian Ursyn Niemcewicz,
  • Kazimierz Sapieha,
  • Karol Sierakowski,
  • Michał Sokolnicki,
  • Józef Sowiński.
Wychowując żołnierzy––patriotów Szkoła wychowała jednocześnie osiemnastu posłów - uczestników Sejmu Czteroletniego (l788-1792).